Ski Park Chuchle - 2016 / 2017

Ski Park Chuchle

Letošní zima předtsvovala ,po delší době, opět skutečně zimní období se sněhem.

Díky meteorologickým podmínkám a usilovné práci správců Ski Parku se ,letos běhalo v Chuchli plné 2 měsíce, což je skvělý výsledek.

Tyto dva měsíce byly rekordní v návštěvnosti, v počtu zorganizovaných akcí i době provozu okruhu. Naši instruktoři uskutečnili 98 lekcí pro 45 různých pražských základních škol a ve Ski Parku proběhla celá řada, již tradičních, závodů. Během techto týdnů proběhla také výuka s kateřinou Neumannovou.

Děkujeme vám, že jste naší snahu většinou podporovali a věříme, že se nám podaří uskutečnit i další ročník SkiParku.

Doufáme, že jste si to užili i jako "vysportování" večer po práci :-).

Děkujeme všem a přejeme krásné léto!

Vážení sportovní přátelé,

Dovolujeme si vás pozvat na neformální snídani s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou u příležitosti letošního otevření provozu tradičního Skiparku Velká Chuchle na dostihovém závodišti v Praze 5.

Těšíme se na vás v pátek 6. ledna 2017 v 9 hodin v prostorách tribuny (vchod od autobusové zastávky) závodiště ve Velké Chuchli. Přímo odtud se vydává Kateřina Neumannová Tour de ski do Val di Fiemme. Vy si můžete zalyžovat už přímo v Praze!

Více informací naleznete na www.skiparkchuchle.cz

Těšíme se na všechny ve stopě!

Ski Park Chuchle - 2015/2016

Přestože zima 2015 - 2016 nepatřila mezi nejlepší (z hlediska sněhu), tak se podařilo opět udržet kvalitní stopu od 6. ledna do 22. úunora, tedy neuvěřitelných 7 týdnů. Občas to chtělo opravdu mimořádné úsilí při stěhování sněhu do stopy, ale věříme, že ty tisíce dětí ze základních škol i "běžných" návštěvníků si to užili. Také na okruhu proběhlo několik závodů, které můžem označit za tradiční.

Děkujeme všem a přejeme krásné léto!

Interski ČR - volby nového Výkonného výboru

Dne 22.10. 2015 se sešlo Plénum Interski ČR, tedy nejvyšší orgán této organizace, která zastřešuje lyžařské pedagovy v České republice. Kromě zhodnocení uplynulého čtyřletého období a účasti na Kongresu Interski v roce 2015 byla hlavním bodem volba nového Výkonného výboru na další čtyřleté období.

S potěšením konstatujeme, že svoji pozici ve VV obhájil předseda Ski Clubu Masters Šimon Mastný a byl opětovně zvolen do pozice předsedy Komise spolkové výuky. Gratulujeme :-)

Ski Park Chuchle - 2014/2015

I v nadcházející sezoně se můžete těšit na lyžování v oblíbeném pražském areaálu Ski Park Chuchle, který se letos počtvrté otevřel pro veřejnost. Zasněžovat se začne, jakmile to počasí dovolí. Vstup do Ski Parku je zdarma, je možné si na místě půjčit vybavení, nebo objednat výuku běhání na lyžích.

Více info na www.skiparkchuchle.cz.

Olympijský park Letná - běžecký areál

V rámci Olympijského parku na Letné je připravena také běžecká stopa (na klasiku i na bruslení), kde si můžete sami zaběhat, anebo si nechat poradit od našich kvalifikovaných instruktorů. Ukázková výuka je zdarma, více na webu Olympijského parku.

Park funguje pouze během konání Olympijských her v Soči, pak si můžete jít zaběhat do Ski Parku Chuchle.

Interski

INTERSKI ČR je zastřešující organizace lyžařských pedagogů v České republice. Členové Ski Clubu Masters se zúčastnili všech kongresů Interski International od roku 1995. Členem našeho klubu je také první polistopadový prezident Interski ČR, pan Vladimír Mastný, který obnovil čnost této organizace po roce 1989.

Struktura Interski ČR kopíruje strukturu Mezinárodní organizace Interski, která se skládá se z "generálního shromáždění zemí" (v ČR plénum členů) a ze svazů

• International ski instructors asociation - ISIA
  • International federation of snowsport-instructors - IVSI
  • International asociation snowsports at schools and universities - IVSS

V struktuře IS ČR nahrazují tyto svazy komise pro oblasti "Komeční výuky", "Spolkové výuky", "Školní výuky".

Členové našeho klubu jsou členy Výkonněho výboru Interski ČR a aktivně pracují ve výše uvedených komisích. Na mezinárodní úrovni naši členové vedli české delegace na mezinárodních kongresech Interski a zastupovali české lyžařské pedagogy v IVSI.

Úsek základního lyžování SLČR

Odborný sportovní úsek základního lyžování se věnuje výuce lyžování v rámci Svazu lyžařů České republiky.

Členové našeho klubu se více než 20 let aktivně podílejí na rozvoji tohoto úseku prostřednictvím svých aktivit v rámci vedení úseku, jako vedoucí Lektorského sboru, předsedové odborných komisí, atd.